Dugoročni kredit fizičkim licima za kupovinu poslovnog prostora
*Predmet kreditiranja može biti samo fizički u potpunosti završen poslovni prostor sa pravnosnažnom građevinskom i upotrebnom dozvolom.
Rok korišćenja: 5 do 20 godina
Kamatna stopa:
10.30% godišnje, promenljiva, utvrđena na osnovu šestomesečnog EURIBORA (koji na dan 01.07.2011.g.iznosi 1.797) uvećanog za 8.5 procentnih poena na godišnjem nivou
Učešće po kreditu: 30%*
*Učešće nije neophodno ukoliko se uz saglasnost AIK BANKE pod hipoteku stavlja u potpunosti fizički završena nekretnina - po pravilu stambene namene, i ista ispunjava uslove za uspostavu hipoteke, a odgovarajuće je tržišne vrednosti (za minimum 40%veće od iznosa kredita).
Naknada: 1% jednokratno od iznosa kredita.
| IZNOS (EUR) | ROK U god | UCESCE | NAKNADA (JEDNOKRATNA) | KAMATA GOD. PROPORCIONALNI METOD | ANUITET | EKS |
| 50.000 | 20 | 30% | 1% | 10.30% | 344.74 | 10.97% |
Obezbeđenje:
Nekretina pod hipotekom se osigurava od osnovnih rizika i rizika izlivanja vode iz instalacija, a polisa osiguranja vinkulira na AIK BANKU.
Najpovoljniji uslovi prevremene otplate
Do iznosa jedne otplate do 10.000 EUR godišnje, nema troškova prevremene otplate kredita!
U ostalim slučajevima se naplaćuje 3%naknade za prevremenu otplatu.
Uz FER KURS tokom celog perioda korišćenja kredita, po svim obavezama po kreditu - plaćate po srednjem kursu NBS na dan plaćanja.